نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 1290
بازدید هفته 8524
بازدید ماه 15622
بازدید کل 121709166
نفرات آنلاین 44
آی پی شما 34.229.119.29

اخبار

درباره شعار 5 تا 2 در آموزشگاه طلاوجواهر گوهرنشان


حمید علیمردانی، مدیر و موسس آموزشگاه طلا و جواهر گوهرنشان، در خصوص یادگیری فنون مربوط به تراش سنگ های قیمتی وطلاوجواهرسازی یه شعار طراحی کرده است که این روزها بر سر زبان ها افتاده است و مورد اقبال عمومی قرار گرفته است.

عنوان این شعار 5 تا 2 است

علیمردانی معتقد است علاقمندان به فراگیری و اشتغال در حوزه تراش سنگ های قیمتی و ساخت طلاوجواهر می توانند با توجه به این 5 تا 2 ، به راحتی در این حرفه مشغول به کار شوند

موسس آموزشگاه گوهرنشان شعار 5 تا 2 را به شرح زیر تشریح نموده اند:

(2/1) دوی اول

شهریه: کارآموز می تواند با پرداخت مبلغی حدود 2 میلیون تومان، یکی از فنون مربوط به تخصص های تراش سنگ های قیمتی یا ساخت طلاوجوهر را، طبق مصوبه سازمان آموزش فنی وحرفه ای، فرا بگیرد. اغلب شهریه های موصوب فنی و حرفه ای برای فراگیری آموزش های مربوط به حوزه طلاوجواهر، حدود 2 میلیون تومان است.

 

(2/2) دوی دوم

دوران آموزش: حدود 2 ماه زمان برای فراگیری یکی از فنون مربوط به حوزه طلاوجواهرسازی یا تراش سنگ های قیمتی کافیست. البته این زمان با توجه به شرایط مختلف، مثل استعداد فرد، زمانی که برای آموزش در نظر می گیرد و ... قابل تغییر و برنامه ریزیست.

 

(2/3) دوی سوم

تجهیزات: ابزار و تجهیزات لازم برای راه اندازی کارگاه خانگی در یکی از تخصص های تراش سنگ های قیمتی یا طلاوجواهرسازی را می توان با حدود 2 میلیون تومان تهیه نمود. کارآموز با تهیه همین مقدار تجهیزات، می تواند به اشتغال برسد.

 

(2/4) دوی چهارم

فضای کارگاه: کارآموز پس از فراگیری رشته مورد نظر می تواند در فضایی حدود 2 متر اقدام به راه اندازی کارگاه خانگی خود نماید. با توجه به پایین بودن صدای دستگاه و عدم نیاز به تولید در فضای کارگاهی، ، حدود 2 متر فضا در گوشه یک اتاق نیز کفایت می نماید

 

(2/5) دوی پنجم

درآمد: در صورتی که کارآموز به خوبی فنون ارائه شده را فراگرفته باشد و از نظر تمرین و اعتماد به نفس، ارتباط با مشتری، داشتن پشتکار و همت، بازاریابی، پیگیری و فروش و ... در شرایط قابل قبولی باشد، می تواند ماهیانه حدود 2 میلیون تومان درآمد زایی نماید.

 

حمید علیمردانی اضافه کرد: ابر-صنعت تراش سنگ های قیمتی و ساخت طلاوجواهر، یکی از صنایع اشتغال زا و ارزآور در جهان امروز به شمار می رود که بیش از 200 شغل را به صورت مستقیم و وابسته در خود جای می دهد.

وی افزود: کشورهایی مثل ترکیه، تایلند، هند، چین، و ... با توسعه این هنر-صنعت توانسته اند به درآمدهای قابل توجه ای دست یابند و از پتانسیل اشتغال زایی و ارزآوری آن بهرمند شوند.

مدیر آموزشگاه گوهرنشان در ادامه گفت: عواملی چون 

1. داشتن منابع طبیعی غنی و معادن متعدد در ایران (حدود 17% از منابع سنگ های قیمتی دنیا در کشور ایران ذخیره شده است)

2. وجود نیروی جوان، خلاق و جویای کار در کشور

3. قرار داشتن کشور در شرایط اقتصاد مقاموتی

4. تاکید مقام معظم رهبری بر فرآوری معادن داخلی و جلوگیری از خام فروشی

5. نگاه مثبت مسئولین به این صنعت و باور پتانسیل های موجود در آن

6. امکان صادرات چمدانی در شرایط تحریم ها و ...

7. وجود آموزشگاه های مجهز برای آموزش جوانان، ناچیزبودن شهریه های آموزشی و مدت زمان کوتاه برای فراگیری 

8. ارزان بودن تجهیزات و مواد اولیه لازم برای راه اندازی کسب و کارهای خورد

باعث شده است انتخاب این صنعت برای اشتغال آینده بین جوانان، با استقابل خوبی مواجه شود

در انتها موسس آموزشگاه گوهرنشان ابراز امیدواری کرد، با هموارشدن مسیر ورود علاقمندان به این حوزه، در آینده ای نچندان دور شاهد شکوفایی این صنعت در سطح کشور باشیم و علاوه بر جلوگیری از خام فروشی منابع طبیعی و خدا دادی، با فرآوری و تولید آنها، به بازار های جهانی یورش برده و به اقتصاد مقاومتی کشور عزیزمان کمک کنیم.

تعداد نفرات بازدید کننده : 3114
 نظر خود را اضافه نمایید