نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 854
بازدید هفته 9468
بازدید ماه 27723
بازدید کل 121773603
نفرات آنلاین 17
آی پی شما 54.160.19.155

اخبار

تولید صنعتی دستگاه تراش سنگ های قیمتی، برای اولین بار


 

  

 

 

                 تولید ملی، اقتدار ایرانی

تولید صنعتی تجهیزات گوهرتراشی، برای اولین با در کشور ایران که منجر به خودکفایی ایران در این خصوص گردید

 

مدیر عامل گوهرنشان درباره ساخت تجهیزات گوهرتراشی گفت:

     طراحی و ساخت دستگاه تراش سنگ های قیمتی و بومی سازی تکنولوژی گوهرتراشی، که توسط گوهرنشان انجام گرفت در مسیر فرمایشات مقام معظم رهبری بوده و تولید ملی محسوب می گردد

حمید علیمردانی افزود:

     با توجه به قیمت بالای دستگاه های تراش سنگ در دنیا و شرایط کنونی اقتصاد مقاومتی، به منظور جلوگیری از خروج ارز و تامین نیاز داخل، فرصت را غنیمت شمورده و به موازات اقدامات اولیه، کار طراحی و ساخت دستگاهی با کیفیت نمونه های خارجی اما با قیمت مناسب را در دستور کارقراردادیم.  برای تحقق این امر، ابتدا با یک مهندس مکانیک قرارداد همکاری بسته شد. سپس اطلاعات لازم جمع آوری و در اختیار وی گذاشته شد. در ادامه نمونه های مشابه خارجی و با کیفیت دنیا را تهیه و مورد بررسی دقیق قرار دادیم. پس از ساخت مدل اولیه و موفقیت در تست، اقدامات لازم برای تولید صنعتی آن صورت گرفت.

علیمردانی خاطرنشان کرد: دستگاه ایرانی تولید شده توسط گوهرنشان، نسبت به نمونه های مشابه خارجی، علاوه بر داشتن قیمت بسیار پایین و دقت بسیار بالا، برای سه نوع تراش قابل بهره برداری می باشد. دستگا های مشابه خارجی امکان تراش به روش های کابوشن (دامله تراشی) و فست (تراش مهندسی یا زاویه تراشی) را به تراش کار می دهد اما دستگاه ایرانی ساخت گوهرنشان، علاوه بر دو روش قبلی، امکان انجام تراش های کاروینگ و گراوینگ (حکاکی و خطاطی) را نیز به گوهرتراش می دهد که این مزیت در کنار عواملی چون قیمت پایین و کیفیت بالا، علاوه بر تامین نیاز داخلی، فرصت صادرات  و ارزآوری از محل فروش دستگاه های گوهرتراشی را برای گوهرنشان دست یافتنی نموده است.

در تصاویر زیر، مراحل تولید قطعات مختلف دستگاه تراش سنگ های قیمتی، تولد شده توسط گوهرنشان، که در نوع خود تولید ملی به شمار می رود و کشور ایران را در این حوزه به خود کفایی می رساند، ملاحضه می فرمایید.

مدیرعامل گوهرنشان در ادامه افزود:

فرایند تولید دستگاه ها از زمان طراحی و ساخت نمونه اولیه تا اتمام مرحله انبوه سازی حدود 8 ماه به طول انجامید و در این بین برخی از قطعات بارها و بارها ساخته و م مورد ارزیابی قرار گرفتند و در صورت معیوب بودن مجددا ساخته شدند.

حمید علیمردانی در انتها، نتیجه 8 ماه فعالیت و تمرکز روی دستگاه های فوق را، شیرین و ارزشمند توصیف کرد و گفت: ما ایرانی ها ثابت کردیم هر گاه تصمیم به انجام کاری گرفته ایم، با تکیه بر پروردگار یکتا و پشتکار و سخت کوشی آن را بدست آوردیم. 

علیمردانی ابراز امیدواری کرد:

با توجه به در اختیار داشتن تکنولوژی روز دنیا، در خصوص تراش و فرآوری سنگ های قیمتی، بتوانیم در مسیر تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت نموده و ضمن فراوری معادن کشور، بخش عمده ای از نیاز به اشتغال در ایران اسلامی را، پوشش دهیم.

تعداد نفرات بازدید کننده : 4728
 نظر خود را اضافه نمایید