نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 309
بازدید هفته 8982
بازدید ماه 22323
بازدید کل 121025695
نفرات آنلاین 68
آی پی شما 34.229.126.29

اخبار

سری جدید کتاب های آموزش مخراج کاری منتشر شد


این مجموعه بنا به نیازسنجی های به عمل آمده در کار گروه آموزش اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی ایران و به قلم حمید علیمردانی، در سه جلد جداگانه طراحی و تدوین گردیده است. نویسنده با استفاده از تصاویر کاربردی از مراحل مختلف عملایات گوهرنشانی (مجموعه عملیات قلمزنی و نصب سنگ های قیمتی روی فلزات گرانیها را گوهرنشانی می نامند) سعی نموده آموزش را برای دانشجو یان و علاقمندان به این هنرصنعت باستانی، تا حد امکان آسان نماید.

در بخش اول از جلد اول این مجموعه، خواننده با انواع ابزار های موجود برای گوهرنشانی آشنا و کاربرد آنها را می آموزد. در بخش دوم جلد اول نیز، مبانی و مقدمات لازم برای انجام عملیات نصب سنگ های قیمتی روی فلزات گرانبها به تفسیر توضیح داده شده است.

جلد دوم هم مانند جلد اول حاوی دو بخش است که در بخش اول سبک قلم خور و در بخش دوم سبک کاسه ای، همراه با انواع روش های موجود توضیح و با استفاده از تصاویر در موارد لازم، جای تردید برای دانشجو را به کمترین حالت رسانده است.

در جلد سوم نویسنده در دو بخش جداگانه به سبک های چنگی و ریلی پرداخته است و با اشاره به جدید ترین روش های متداول در این سبک ها، دانشجو را با این تکنیک ها آشنا می کند.

نکته قابل توجه در این مجموعه سه جلدی را می توان، استفاده مناسب نویسنده از تصاویر کاربردی در انتهای توضیحات هر مرحله عنوان نمود. البته در موارد خاص که امکان نمایش تصویر با کیفیت مناسب نبوده، مولف با استفاده از نرم افزار های طراحی طلا و جواهر، کمبود فوق را به خوبی پوشش داده است. با توجه به موارد فوق  می توان گفت، خواننده پس از مطالعه هر مرحله و مطابقت آن با تصاویر مربوطه به خوبی منظور نویسنده را متوجه خواهد شد.

نویسنده این مجموعه اعتقاد دارد، علاوه بر دانشجویان دانشگاه ها، هنرجویان فنی و حرفه ای و متخصصین این صنعت اشتغال زا، اطلاعات مردم عادی، از مراحل انجام این شغل، میتواند باعث شود خریداران و مصرف کنندگان، تفاوت نمونه های با کیفیت بالا و کم کیفیت را درک کرده و مورد سوء استفاده معدود فروشندگان، قرار نگیرند، لذا به همین منظور نگارش کتب فوق به شکلی صورت گرفته که برای عموم جامعه مفهمم باشد. ضمنا در انتهای هر جلد از کتاب فوق، سوالات تستی، طراحی شده است تا امکان آشنایی هنرجویان با شرایط آزمون ساده تر شود. این 3 جلد کتاب، توسط انتشارات پازینه منتشر و در نمایشگاه کتاب اردیبهشت 92 رونمایی گردیده است. علاقمندان به تهیه کتاب های مذکور می توانند از مراکز زیر اقدام به خرید نمایند.

اطلاع از سایر کتاب های آموزشی گوهرنشان

آموزشگاه طلا و جواهر گوهرنشان، به آدرس: تهران کریمخان نبش آبان جنوبی بن بست واعظی پلاک 3 واحد 1

88936080 - 88943640 - www.GGIA.ir

تعداد نفرات بازدید کننده : 454
 نظر خود را اضافه نمایید