نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 883
بازدید هفته 9497
بازدید ماه 27752
بازدید کل 121773632
نفرات آنلاین 28
آی پی شما 54.160.19.155

اخبار

نمایشگاه های تخصصی یا دانشگاه های تجربی


a

    مدیرعامل گوهرنشانان در خصوص اهمیت برگزاری نمایشگاه های تخصصی چنین گفت:

اگر در برگزاری نمایشگاه های تخصصی به شکل علمی و با برنامه عمل نماییم، میتوانیم از چنین نمایشگاه هایی به عنوان دانشگاه نام برده و از آن بهره بردای لازم را داشته باشیم.

حمید رضا علیمردانی ادامه داد: در اغلب کشورهای جهان از دیر باز انواع نمایشگاه ها برگزار می شد، تاریخچه و پیشینه نمایشگاه ها با تاریخ تجارت و داد و ستد بشر پیوند دارد، اگر بخواهیم تاریخچه برپایی نمایشگاه ها را بررسی کنیم باید به شهر آتن محل برگزاری نمایشگاه های بزرگ کالاهای تجاری ممالک مختلف از دیرباز اشاره کرد،

وی افزود: بازارهای مکاره از 6000 سال پیش وجود داشته است، همچنین فنیقی ها به عنوان بزرگترین تجار زمان خود نخستین نمایشگاه ها را در 2800 سال قبل از میلاد بر پا می کردند، فنیقی ها کالاهای مختلف خود را به وسیله کشتی به سرزمین های دیگر می بردند و در آنجا به نمایش می گذاشتند.

موسس آموزشگاه طلاوجواهر گوهرنشان، در باره تاریخچه نمایشگاه های بزرگ و بین المللی چنین گفت:

خاستگاه نمایشگاه های بین المللی، نمایشگاه های سنتی ملی فرانسه می باشد. اوج گیری برگزاری نمایشگاه ها با برگزاری نمایشگاه صنعتی فرانسه در سال 1844 آغاز گردید، به مرور برگزاری این قبیل نمایشگاه های ملی در قاره اروپا دنبال شد و نهایتا منجر به برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی واقعی در لندن و سال 1851 گردید.

حمید رضا علیمردانی افزود: از زمان شکل گیری این رویداد در سال 1851، شکل نمایشگاه های بین المللی نمو قابل توجهی داشته است سه دوره صنعتی شدن، تبادل فرهنگی و هویت ملی در این بین قابل تمایز است

نمایشگاه های بین المللی بزرگ عموما به لحاظ تاریخی منتسب به نمایشگاه قصر کریستال (هاید پارک) لندن که در تاریخ اول می تا پانزدهم اکتبر 1851 برگزار شد، می باشد

نمایشگاه لندن اولین نمایشگاه از سری نمایشگاه های جهانی بود که در قرن نوزدهم میلادی به شدت مورد توجه قرار گرفت

این نمایشگاه توسط پرنس آلبرت همسر ملکه ویکتوریا، هنری کول و تنی چند از اعضای انجمن سلطنتی تشویق هنر، صنایع و بازرگانی، به منظور جشن طراحی و فناوری مدرن سازماندهی شد.

علیمردانی اضافه کرد: با برگزاری این نمایشگاه بریتانیا نقش خود را به عنوان رهبر صنعتی جهان واضح ساخت، اگر چه این نمایشگاه جایگاهی برای نمایش دست آورد های کشورهای مختلف از سراسر جهان بود اما در واقع بریتانیا در صدد به رخ کشیدن پیشتازی فناوری خود به جهانیان بود ملکه ویکتوریا و خانواده سلطنتی سه بار از این نمایشگاه بازدید به عمل آوردند.

حمید رضا علیمردانی میگوید: نکته قابل توجه برای مسئولین صنعت طلا و جواهر  ما آن است که  در آمد حاصل از این نمایشگاه، از حدود 186 هزار پوند (معادل 16 میلیون پوند فعلی - 2010) بالغ گردید و بخشی از درآمد فوق صرف ساخت مجموعه موزه های سه گانه آلبرت و یا ویکتوریا، علوم و تاریخ طبیعی موسوم به آلبرتوپولیس در جنوب نمایشگاه شد و الباقی به منظور ارائه بورس به تحقیقات صنعتی که تا امروز نیز برقرار است اختصاص یافت.

در نتیجه با کمی تامل بر مطالب فوق میتوانیم به اهمیت برگزاری نمایشگاه های تخصصی و نقش سازنده آنها در رشد و شکوفایی صنعت، اقتصاد و صادرات پایدار پی ببریم،

تنها نکته قابل بحث و مخرب در برگزاری نمایشگاه ها، عدم توجه به داشتن برنامه و ساختار قبل از نمایشگاه میباشد، که همین مطلب میتواند باعث مشکلات فراوانی گردد،

به عنوان مثال نمایشگاه نباید به محل عرضه انواع کالاهای خارجی تبدیل شود، چرا که این مساله شاید در ابتدا برای عدده ای محدود پول ساز و سود آور باشد اما نهایتا منجر به اشباع بازار داخل، بیکاری صنعتگران ایرانی و نابودی صنعت چند هزارساله ایران خواهد گردید.

به امید روزی که:
1. شاهد برگزاری نمایشگاه های بزرگ و بین المللی در داخل کشور عزیزمان باشیم و کمپانی های معتبر جهانی برای شرکت در نمایشگاه های ایرانی به رقابت بپردازند.

به امید روزی که:
2.مصرف کنندگان فهیم ایرانی، با تعثب ایرانی، تولیدات داخلی را به مصنوعات وارداتی ترجیح دهند، حتی اگر از کیفیت پایین تری برخوردار باشند که البته در صنعت طلا و جواهر قطعا چنین نبوده و نخواهد بود. چرا که صنعت گران ایرانی از جمله بهترین تولیدکنندگان این مصنوعات در جهان به شمار میروند.

به امید روزی که:
3.آموزش شاخه های مختلف صنعت طلا و جواهر کشور، به صورت دانشگاهی و آکادمیک صورت گیرد و ارتقای سطح دانش فنی صنعتگران ایرانی سرآمد جهانیان باشد.

به امید روزی که:
4.تولید منابع آموزشی نوشتاری، صمعی و بصری مطابق با استاندارد های روز جهان در ایران اسلامی رونق گیرد

تعداد نفرات بازدید کننده : 3535
 نظر خود را اضافه نمایید