نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 808
بازدید هفته 10728
بازدید ماه 28936
بازدید کل 122175985
نفرات آنلاین 34
آی پی شما 3.227.235.183

اخبار

شکایت حمید علیمردانی از روزنامه کیهان


پیرو انتشار خبری کذب در خصوص فعالیت های گوهرنشان در روزنامه کیهان، حمیدرضا علیمردانی، مدیرعامل گوهرنشان، اقدام به شکایت از روزنامه مذکور نمود.

حمیدرضا علیمردانی در این خصوص گفت: بنا به گفته مسوول سرویس اجتماعی روزنامه کیهان، تنی چند از شاگردان گوهرنشان، اقدام به گفتن اخبار کذب و بی اساس به خبرنگار این روزنامه نموده اند که متاسفانه خبر مذکور بدون تحقیق و داشتن مستندات کافی توسط روزنامه کیهان به چاپ رسیده است.

علیمردانی افزود: انتشار اخبار مذکور بدون داشتن مستندات لازم، توسط سرویس اجتماعی روزنامه کیهان، بسیار شک برانگیز است و باعث تعجب اینجانب و سایر همکارانم گردید که نکند این امر به واسطه رابطه ی افراد نفوذی در این روزنامه باشد.

مدیرعامل گوهرنشان اضافه نمود: با توجه به شناختی که از جناب شریعتمداری داشتم، که فردی انقلابی و دوستدار نظام اسلامی هستند، مطمئن بودم که ایشان در جریان انتشار این اخبار کذب نبوده اند، لذا به منظور اطلاع رسانی مطلب فوق، اقدام به نوشتن نامه ای به جناب آقای شریعتمداری، مدیرمسوول محترم روزنامه کیهان نمودم و در نامه ی فوق اعتراض صریح خود را در خصوص نشر اکاذیب منتشر شده به ایشان، ابراز داشتم.

تصویر نامه ارسالی گوهرنشان به کیهان

 

علیمردانی گفت: یک روز پس از ارسال نامه فوق، از دفتر روزنامه کیهان با من تماس گرفته و گفتند با توجه به موضوع، گوهرنشان می تواند تکذیبیه ی خود را به صورت رایگان و به اندازه  2 برابر فضای خبر کذب و بی اساس قبلی، منتشر نماید.

مدیرعامل گوهرنشان ادامه داد: گوهرنشان نیز در پی اعلام آمادگی سرویس اجتماعی این روزنامه، اصلاحیه خبر منتشر شده قبلی را فردای همان روز، به صورت تایپ شده، برای مدیرمسوول سرویس اجتماعی این روزنامه ایمیل کرد. اما متاسفانه پس از چاپ تکذیبیه ارسالی، متوجه شدیم اصلاحیه خبر فوق، دستخوش تغییرات زیادی شده است و برخی از بخش های تکذیبیه نیز، به طور کل حذف شده است.

از آن بدتر اینکه خبرنگاری که خبر فوق را برای چاپ آماده کرده بود، خود را در مقام قاضی پرونده تصور کرده و اقدام به اضافه کردن توضیحات تکمیلی و انحراف در اذهان عمومی نموده بود.

حمیدرضا علیمردانی در این راستا گفت: اقدام تنظیم کننده خبر اصلاحیه فوق، این شک را در ما تقویت کرد که شاید خبرنگار مذکور، به نوعی با کاراموزان غیبتی و اخراجی گوهرنشان ارتباط داشته است، که به این شکل جانب دارانه مطالب ارسالی گوهرنشان را برای خوانندگان روزنامه کیهان تفسیر می کند و اظهارات کذب چند کارآموز را چنین واقعی جلوه می دهد.

علیمردانی خاطرنشان کرد: جناب آقای شریعتمداری از یاران نزدیک حضرت امام خمینی (ره) و فردی انقلابی و دوستدار پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی است و شخصا ایشان را به عنوان الگوی شهامت و حقیقت پرستی قبول دارم،

مدیرعامل گوهرنشان ادامه داد: یقین دارم با توجه به مشغله زیاد ایشان، امکان رسیدگی به اینگونه موارد را ندارند و معتقدم این اقدام توسط فرد یا افراد زیرمجموعه ایشان بوده و جناب شریعتمداری از چند و چون ماجرا بی خبرند.

موسس گوهرنشان ادامه داد: با توجه به اینکه در خبر کذب اولیه و توضیحات ارایه شده در خبر اصلاحی، صراحتا گوهرنشان و مدیران آن به باد افترا و انتقاد گرفته شده اند و پروژه های در دست اجرای گوهرنشان را در مسیر انحراف و غیر کارآمد جلوه داده اند و قصد خدشه دار نمودن ربع قرن سابقه صادقانه واعتبار گوهرنشان را داشته اند، لذا بر خلاف میل باطنی و در کمال احترامی که برای مدیرمسوول این روزنامه قائلم، ناگزیر بودم موضوع را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنم و نسبت به اتهامات وارده از اعتبار گوهرنشان دفاع کنم.

لذا در همین راستا با مراجعه به دادگاه فرهنگ و رسانه و تنظیم شکواییه علیه مدیرمسوول سرویس اجتماعی روزنامه کیهان، نسبت به موضوع فوق اقدام قانونی نمودم که نتیجه آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

علیمردانی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر علت انتشار این اخبار کذب، گفت: برخی از کارآموزانی که به دلیل غیبت های غیر موجه و از این دست اقدامات، مورد تذکر آموزشگاه قرار گرفته بودند، به سایر طرف های تفاهم نامه معترض شدند که پس از بررسی مدارک و مستندات ارائه شده، اعتراض ایشان غیر موجه اعلام گردید.

مدیرعامل گوهرنشان در این باره گفت: اقدامات فوق حاصل برخی سوء تفاهمات بین تنی چند از کارآموزان بوده است که ناخواسته در رسانه محترم کیهان منتشر شد و از توجه مسئول این روزنامه تشکر می کنم که پس از پی بردن به کذب بودن اخبار منتشر شده، اقدام به انتشار تکدیبیه گوهرنشان نمودند.

همچنین از بابت چاپ آگهی تبلیغاتی گوهرنشان در روزنامه کیهان که در تاریخ های 27 و 28 اردیبهشت، کمال تشکر وقدردانی را دارم و امیدوارم روزنامه کیهان مانند یار وفادار گوهرنشان، همواره یاری رسان علاقمندان به کارآفرینی باشد و درمسیر رسیدن به اهداف اشتغالزایی و ارزآوری از امثال گوهرنشان حمایت کند.

تصویر تبلیغ گوهرنشان در روزنامه کیهان   94.02.27

 تصویر تبلیغ گوهرنشان در روزنامه کیهان 94.02.28

 

موسس گوهرنشان افزود: در واقع ماهیت اصلی طرح ملی توسعه تراش سنگ های قیمتی و ساخت زیورآلات، در راستای هموار سازی مسیر ورود علاقمندان به این صنعت و رسیدن به اشتغال بوده است و به همین منظور هزینه های دوران توانمندسازی و تجهیزات لازم، ضمن اعمال تخفیفات ویژه، در قالب تسهیلات 5 ساله پرداخت شده است و کارآموز باید در طول دوران همکاری، همواره به سمت استقلال و خودکفایی تلاش کند.

حمید علیمردانی گفت: پروژه طرح ملی توسعه تراش سنگ های قیمتی و ساخت طلا، جواهر یک پروژه اشتغال زای عظیم است که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و به منظور جلوگیری از خام فروشی، فرآوری معادن داخلی، تامین نیاز داخل، جلوگیری از خروج ارز و البته در بلند مدت صادرات و ارزآوری، طراحی و برنامه ریزی شده است و در صورت حمایت و ادامه می تواند در شرایط اقتصاد مقاوتی، مرحمی بر مقوله اشتغال جوانان و اقتصاد خانوار های  ایران اسلامی باشد.

مدیر آموزشگاه مجری در این خصوص گفت: همیشه شروع هر کاری آنهم برای اولین بار و در مقیاس ملی سخت و طاقت فرساست و نیاز به برنامه ریزی دقیق و صبر وشکیبایی دارد.

وی افزود: گر چه طی مدت 2 سالی که در راستای تفاهم نامه مذکور تلاش کردم، با سختی ها و مشکلات زیادی روبرو شده ام، اما نه تنها این گونه فشارهای کاری من را خسته و مایوس نکرده است بلکه با توجه به تجربه فوق و شناخت نقاط قوت و ضعف موجود، بیش از پیش به این طرح و پتانسیل اشتغال زایی آن امیدوارم و با تمام وجود باور دارم با عنایت پروردگار و حمایت مسوولین می شود در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری گام برداشت و با ادامه این طرح در مناطق محروم اما صاحب معدن، می توانیم ظرف مدت کوتاهی، ضمن توسعه فرهنگ محافظت از منابع طبیعی و خدادادی کشور و مقابله با خام فروشی، بیشمار اشتغال پایدار بوجود آوریم.

حمیدرضا علیمردانی اضافه نمود: اقتصاد مقاومتی، یعنی جنگ اقتصادی و قرار هم نیست در شرایط جنگ، ما به آرامش خود فکر کنیم. سختی ها و مشکلات بخشی از این جنگ اقتصادیست و ما باید زیر سایه ولایت و در راستای اهداف مقام معظم رهبری آماده مواجهه با دشواری های مسیر پیروزی باشیم.

 

 

 

 

 

تعداد نفرات بازدید کننده : 823
 نظر خود را اضافه نمایید 
گوهرتراش نوشته :

ما نيومديم تو اين طرح كه بعد از 6 ماه آموزش ماهي ٨٠٠ الی یک میلیون تومن بگيريم اين طرح از اول مشكل داشته منم تو طرح بودم و بعد كلي كار حساب كردم ديدم نمي صرفه تو اين زمونه با ماهي ٣ ميليونم نميشه زندگي كرد چه برسه به اين حقوق ها انقدر الكي تعريف نكنيد فقط اسم طلا و جواهر و سنگ قیمتی خوبه
محمد نوشته :

منم از شاگرد هاي طرح ملي بودم چند ماهه كه مغازه دارم و خدارو شكر راضيم عروس بلد نيست برقسه ميگه زمين كجه
محمد نوشته :

منم از شاگرد هاي طرح ملي بودم چند ماهه كه مغازه دارم و خدارو شكر راضيم عروس بلد نيست برقسه ميگه زمين كجه
الهام نوشته :

آقاي عليمرداني شما به اين حرف ها توجه نكنيد و به راه تون ادامه بديد من خودم از شاگردهاي طرح ملي بودم و العان شاغلم و به نوبه خودم از زحمات شما تشكر ميكنم
h.h نوشته :

كسي كه كاسب باشه بيكار نيست كستييكه بيكارن چون دنبال حاشيه بودن بيكار موندم تو ايران فرهنگ كار گروهي نيست اين جور طرح ها جواب نميده
کورش نوشته :

آقای علیمردانی برادر عزیز سالهاست که تولید در کشور ما مرده و علتش هم اینه که با تولید کننده همیشه مثل متهم برخورد میشه