نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 786
بازدید هفته 10706
بازدید ماه 28914
بازدید کل 122175963
نفرات آنلاین 37
آی پی شما 3.227.235.183

اخبار

تقدیر انجمن گوهرنشانان طلا و جواهر


تقدیر انجمن گوهرنشانان طلا و جواهر، از شرکت مقتدرانه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگهای قیمتی ایران در نمایشگاه توانمندی تشکلهای اتاق ایران

 

رئیس انجمن گوهرنشانان طلا و جواهر در اولین ساعات برگزاری نمایشگاه توانمندی های تشکلهای اتاق ایران در محل نمایشگاه حاضر و پس از بازدید از غرفه ها و گپ و گفت با غرفه داران و اعضای هیت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگهای قیمتی ایران به خبر نگار ما گفت:
تشکل ها باید یکدیگر را حمایت کنند و همواره به یکدیگر احترام بگذارند همه ما اعضای یک خانواده هستیم و هر یک برای مدتی کوتاه و معین مسئولیتی را بر عهده داریم  اگر قرار است تغییر و تحولی در تولید اتفاق بیفتد و تولیدات ما صادرات گرا باشند ابتدا باید به اتحاد و همبستگی همه جانبه توجه ویژه ای داشته باشیم.
حمید علیمردانی در ادامه افزود: الحمدالله امروز این اتحاد بین تشکل ها، مسئولین صنف و صنعتگران از همیشه بیشتر است و همچنین دولت مردان ومقامات کشوری نیز پی به اهمیت کار آفرینی، اشتعال زایی و ارز آوری صنعت طلا و جواهر برده اند و در حال بررسی، بازنگری و هموار نمودن مسیر صادرات هستند. گردش مالی بسیار بالایی که در صنعت طلا و جواهر وجود دارد وجه تمایزیست که گوی رقابت را از دیگر صنایع ربوده است و هر کسی که فقط کمی ازمسائل اقتصادی و تجارت جهانی اطلاع داشته باشدعلاقهمند به سرمایه گذاری در این صنعت خواهد بود و همین مسئاله باعث شده کشورهایی که هرگز در این صنعت سابقه ای نداشتند امروز از غفلت چند ساله ما بهره برده وفقط در عرض چند سال چنان رشدی در این صنعت کرده اند که امروز کشور ما را به عنوان یک بازار هدف نشانه رفته اند. اما با توجه به پیشینه باستانی ما ایرانیان در صنعت طلا و جواهر و البته پتانسیل بالای موجود، بستر مناسبی فراهم شده تا اعتبار گذشته را باز پس بگیریم و با اقتدار بر بلندای پر افتخار ترین کشور تولید کننده و صادر کننده مصنوعات طلا و جواهر بایستیم.
وی افزود: همین نمایشگاه توانمندی ها را که نگاه میکنیم به این باور میرسیم که ما نه تنها چیزی از رقبا کم نداریم بلکه در پاره ای از موارد برتری های چشم گیری هم داریم.
رئیس انجمن گوهرنشانان اعتقاد دارد با کمی حمایت های دولتی نظیر ایجاد شهرک طلا و جواهر، اختصاص وام طلا، تسهیلات بانکی برای خرید کارگاه و کارخانه یا ماشین آلات پیش رفته، بازنگری برخی از قوانین، تامین مواد اولیه، اهمیت ویژه به بخش آموزش، تشکیل گروه های تحقیقاتی و غیره، صنعت طلا، جواهر و سنگهای قیمتی ایران به راحتی میتواند جایگزین مناسبی برای صنعت نفت و شاید بهتر از آن باشد. چرا که میزان کارآفرینی، اشتغال زایی و ارز آوری صنعت طلا و جواهر در جهان بر همگان اثبات شده است.

تعداد نفرات بازدید کننده : 330
 نظر خود را اضافه نمایید