نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 1850
بازدید هفته 1850
بازدید ماه 32147
بازدید کل 121835791
نفرات آنلاین 19
آی پی شما 3.237.71.23

اخبار

آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای از مالیات معاف شدند


نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با معافیت مالیاتی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد که زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور هستند، موافقت کردند.

حمید علیمردانی، نایب رئیس انجمن آموزشگاه های آزاد طلا و جواهر در خصوص معافیت مالیاتی آموزشگاه های آزاد طلا و جواهر گفت:

به گزارش خانه ملت، نمایندگان مجلس، در نشست علنی امروز (یکشنبه 25 اسفند) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، با بند 35 این لایحه، مبنی بر اینکه درآمد حاصل از آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه‌ای، از پرداخت مالیات معاف شوند، موافقت کردند.

براساس این بند در ماده (134) بعد از عبارت «فنی و حرفه‌ای» عبارت «آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آزاد زیر نظر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور» اضافه شود.

گفتنی است در ماده 134 قانون مالیات‌های مستقیم آمده است، درآمد حاصل از تعلیم و تربیت مدارس غیرانتفاعی اعم از ابتدائی، راهنمایی، متوسطه، فنی و حرفه ای، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی غیر انتفاعی و درآمد مؤسسات نگهداری معلولین ذهنی وحرکتی بابت نگهداری اشخاص مذکور که حسب مورد دارای پروانه فعالیت از مراجع ذیربط هستند، همچنین درآمد باشگاه ها و مؤسسات ورزشی دارای مجوز از سازمان تربیت بدنی حاصل از فعالیت های منحصراً ورزشی از پرداخت مالیات معاف است. آیین نامه اجرائی این ماده به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
حمید علیمردانی در ادامه افزود: آموزش، گام اول و بسترساز صادرات است و باید با اعمال قوانین تشویقی، ترویج و توسعه آموزش مهارت های هنری و فنی را فراگیر کنیم.
نایب رئیس انجمن آموزشگاه های آزاد طلا و جواهر ابراز امیدواری کرد، مصوبه امروز مجلس، گامی باشد در پرورش نیروی انسانی ماهر در زمینه طلا، جواهر و سنگ های قیمتی.
وی افزود هنر- صنعت طلا، جواهر و سنگ های قیمتی پتانسیل بالایی برای اشتغال زایی، کارآفرینی و ارزآوری دارد که اگر به آن توجه ویژه ای داشته باشیم میتوانیم بخش عمده ای از برنامه های اشتغال زایی را مرتفع نماییم.

تعداد نفرات بازدید کننده : 252
 نظر خود را اضافه نمایید