نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 374
بازدید هفته 9047
بازدید ماه 22388
بازدید کل 121025760
نفرات آنلاین 72
آی پی شما 34.229.126.29

اخبار

رو نمایی از کوچک ترین قران جهان


به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، مراسم رونمایی از ریزترین قرآن جهان، ظهر امروز با حضور آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید شیعه، در مؤسسه علوم وحیانی اسراء در قم، برگزار شد.

ریزترین قرآن جهان از یک کیلو طلا، 5 کیلو نقره و انواع جواهرات، در دو ورق 12 در 16 سانتیمتری می باشد که توسط آیت الله جوادی آملی در قم رونمایی شد

هنرمندان این اثر آقایان رائین اکبر خانزاده و فرشاد عبداله زاده بودند که کل متن قرآن کریم را به صورت بسیار ریز در دو صفحه 12 در 16 سانتیمتری ساخته و با طلای ناب حکاکی کرده اند.

استاد فرشاد عبداله زاده، که از مدرسان  با سابقه و دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه ای می باشد گفت؛ بخش جواهرسازی این قرآن نفیس، یک ماه به طول انجامید

عبداله زاده افزود؛ جلد این قرآن نفیس، از طلا، نقره، الماس و انواع جواهرات ساخته شده و  کار ساخت آن حدود یک ماه به طول انجامیده است.

به گفته رائین اکبرخانزاده یک گروه 8 نفره به سرپرستی فرشاد عبدالله زاده، کار ساخت جلد این قرآن نفیس را انجام داده اند؛ ویاضافه کرد که قسمت زیادی از هزینه ساخت این قرآن نفیس را خانم فرشته عزیزی بدون هیچ چشم داشتی تقبل کرده است.

حمید علیمردانی، رئیس انجمن گوهرنشانان طلا و جواهر در این خصوص گفت: طلا و جواهر سازی قبل از آن که یک صنعت باشد یک هنر زیبا و ظریف است و در صورتی که به آن پرداخته شود قابلیت های بسیار بالایی دارد.

مدیر عامل شرکت آموزشی تولیدی صادراتی گوهرنشان اضافه کرد: مهندس فرشاد عبداله زاده یکی از اساتید برجسته در هنر صنعت طلا و جواهر سازی است که با لطف و عنایت پروردگار و با همکاری دیگر هنرمندان تیمشان توانسته اند به این مهم دست یابند.

علیمردانی ضمن آرزوی پیروزی های آتی برای عبداله زاده و همکارانش ابراز امیدواری کرد ساخت این قرآن زیبا و وزین باعث شود انگیزه دیگر  هنرمندان صنر صنعت طلا، جواهر و سنگ های قیمتی نیز افزایش یافته و بتوانند با خلق چنین آثاری علاوه بر افتخار آفرینی، پاسخی مناسب به دشمنان اسلام و مسلمین نمایند.

خبرنگار ایلنا اضافه کرد: متن قرآن رونمایی شده آنقدر ریز است که حتما باید با تلسکوپ یا ذره بین آن را مشاهده کرد اما رائین اکبرخانزاده که به شدت تأکید دارد، "همانگونه که در روایات داریم، دیدن قرآن نور چشم را زیاد می کند"، این قرآن را با چشم عادی نوشته است.

اکبرخانزاده با بیان این که کار ساخت و حکاکی این اثر گرانقدر 2500 ساعت زمان برده است، در خصوص اهداف خود از انجام این کار گفت: چندی پیش یک جاهل آمریکایی به قرآن بی حرمتی و ورق های قرآن را آتش زد و از این رو من خواستم با ساختن این قرآن به دنیا نشان دهم مسلمانان آن قدر برای قرآن احترام قائلند که حاضرند برای آن چنین کاری هزینه های سنگینی را نیز بپردازند؛ در حقیقت خواستم با انجام این کار یک مشت فرهنگی بر دهان اهانت کنندگان به ساحت قرآن کریم زده باشم.

آیت الله جوادی آملی نیز در آیین رونمایی از این اثر گرانبها، ضمن تقدیر از سازندگان ریزترین قرآن جهان که از طلا، نقره و انواع جواهرات ساخته شده است، گفت: خداوند قرآن را نازل کرد، باران را هم نازل کرد؛ نزول باران با عنوان نزولات آسمانی تعبیر می شود و خداوند سبحان باران را به زمین می اندازد، اما قرآن را به زمین آویزان کرد.

این استاد برجسته فلسفه و حکمت اسلامی، افزود: فرق آن نزولات آسمانی و نزول قرآن این است که یکی نزول ملکی و یکی نزول ملکوتی است؛ یک وقت ممکن است کشاورزی باران ها را جمع آوری و زمینی را آبیاری کند، اما گاهی نیز هنرمندی مانند سازنده این قرآن نفیس، با یک هنرمندی خاصی، قرآن که حبل المتین است را ارج می نهد و این طناب را می گیرد و بالا می رود.

آیت الله جوادی آملی به اقدام سال های گذشته جاهل آمریکایی در سوزاندن قرآن اشاره کرد و گفت: یک روز گالیله که دانشمندی بزرگ و استاد دانشگاه بود را می سوزانند و یک روز قرآن که کتاب آسمانی است؛ این افراد هم با علم و دانش و هم با دین و هم با مردم دشمن هستند.

وی بار دیگر از سازندگان ریزترین قرآن جهان تشکر و قدردانی کرد و گفت: کسانی که این طناب آویخته بین خدا و انسان ها(قرآن) را زرین کرده و آن را در دسترس مردم قرار می دهند، جایگاهی والا دارند.

این مرجع تقلید به یکی از اهداف مهم سازنده ریزترین قرآن جهان برای مقابله فرهنگی با جاهل آمریکایی قرآن سوز اشاره کرد و گفت: این قبیل کارها این رسوم باطل گالیله سوزی و قرآن سوزی را رفته رفته از بین خواهد برد.

آیت الله جوادی آملی تأکید کرد: قرآن کریم، حبل المتین و طنابی است که یک طرف آن دست خدا و طرف دیگر آن دست مردم است و کسی که آن را تزئین کرده و توجه مردم را به آن جلب می کند، ارزش فراوان دارد.

تعداد نفرات بازدید کننده : 234
 نظر خود را اضافه نمایید