نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 1912
بازدید هفته 1912
بازدید ماه 32209
بازدید کل 121835853
نفرات آنلاین 24
آی پی شما 3.237.71.23

اخبار

1400 مثقال نقره در بین درب 800 کیلویی


در بازدید هیات طلا و جواهر تهران از نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان، یکی از غرفه ها اقدام به ساخت درب بسیار زیبایی نموده بود.

این درب که تلفیقی از چندین نوع چوب و فلز نقره بود از شاخص ترین جذابیت های نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان بود.

درب مذکور به سبک درب های ایران اسلامی ساخته شده بود و رییس انجمن گوهرنشانان طلا و جواهر که یکی از اعضای هیات بازدیدکنندگان تهران بود در خصوص مشخصات این درب هنری از سازنده آن سوالاتی نمود که این هنرمند در پاسخ مشخصات کلی درب را به شرح زیر بیان نمود.

وی گفت: وزن کلی این درب 800 کیلوگرم و ابعاد آن 3 متر در 5 متر می باشد. و وزن نقره به کار رفته در درب فوق 1400 مثقال بوده است.

او گفت: آیات به کار رفته در این درب شامل آیة الکرسی، و ان یکاد و سوره توحید بوده و در برخی از موارد از اسماء الله استفاده شده است.

اسکلت درب فوق از چوب چنار بوده و 27 نوع چوب به صورت معرق و منبت در آن کار شده است.

شیما بذرافشان یکی از هنرمندان سازنده ی این درب، در جواب رییس انجمن گوهرنشانان طلا و جواهر، در خصوص مدت زمان ساخت این درب توضیح داد، درب فوق در طول 3 سال و با هنرمندی 8 تن از بهترین هنرمندانم ساخته شده است.

شیما بذرافشان به حمید علیمردانی گفت: سرمایه گذار این درب زیبا جناب آقای حسن عظیمی منش بوده اند و کار خوشنویسی آن توسط محسن بهارزاده، کار قلم زنی آن توسط حامد مجری، هنر مشبک آن توسط اعظم فرقانی و کیقباد بذرافشان، معرق کاری آن توسط جناب اخوان، معرق کاری آن توسط جناب اخوان و منبت آن توسط فرهاد زمانی انجام شده است.

شایان ذکر است طراحی کامپیوتری این هنر فاخر توسط خانم شیما بذرافشان صورت گرفته است، مسوول گروه طراحی و ساخت این هنر زیبا و فاخر آقای کیقباد بذرافشان بوده اند.

وی گفت در صورتی که کسی علاقمند به خرید این درب یا مشابه آن باشد می تواند با شماره 09133019132 تماس بگیرند.

در پایان حمید علیمردانی ضمن خداقوت به هنرمندان خالق این اثر فاخر به همراه هیات همراه به رسم یادبود کنار درب ساخته شده عکس یادگاری گرفتند و ابراز امیدواری کردند، با صادرات این گونه آثار زیبا علاوه بر ارزآوری در کشور بتوانیم فرهنگ ایرانی اسلامی را در دنیا ترویج دهیم.

تعداد نفرات بازدید کننده : 313
 نظر خود را اضافه نمایید