نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 218
بازدید هفته 8891
بازدید ماه 22232
بازدید کل 121025604
نفرات آنلاین 44
آی پی شما 34.229.126.29

اخبار

وام خوداشتغالی برای هنرجویان آموزشگاه گوهرنشان


در طول برگزاری نمایشگاه گوهرنشان در محل سازمان فنی و حرفه ای کشور، مسوولین زیادی از ورک شاپ هنرجویان آموزشگاه گوهرنشان بازدید به عمل آوردند. یکی از این بازدیدکنندگان محترم جناب آقای دکتر نوراله زاده، رییس محترم بانک مهر امام رضا (ع) بود.

حمید علیمردانی، مدیرعامل شرکت آموزشی تولیدی صادراتی گوهرنشان، به رییس محترم بانک مهر امام رضا (ع) گفت: هنرصنعت طلا، جواهر و تراش سنگ های قیمتی از پتانسیل بسیار بالایی برای اشتغال زایی و ارزآوری برخوردار است.

وی افزود: همچنین افراد جویای کار در کشور بسیارند اما مانع پیوستن علاقمندان کارجو به این صنعت و بهره مند شدن از تبعات اشتغال زایی و کارآفرینی آن عدم امکان تامین منابع مالی لازم برای گذراندن دوره های آموزشی و خرید تجهیزات ابتدایی آن است.

علیمردانی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال آموزش تراش سنگ های قیمتی حدود 4 ماه زمان نیاز دارد و هنرجو نیز می تواند با خرید تجهیزاتی حدود 6 میلیون تومان، در فضایی معادل 2 مترمربع، کارگاه خانگی خود را راه اندازی نماید.

مدیرعامل شرکت گوهرنشان به رییس محترم بانک مهر امام رضا (ع) گفت: در صورتی که این بانک بتواند تسهیلاتی معادل 15 میلیون تومان با 6 ماه تنفس برای علاقمندان این حوزه در نظر بگیرد شرایط کار در این حوزه برای آحاد علاقمندان بوجود آمده و بخش قابل توجهی از مساله اشتغال در کشور مرتفع خواهد شد.

جناب دکتر نوراله زاده  نیز در پاسخ به مطالب علیمردانی گفت: شخصا از پتانسیل موجود در هنرصنعت طلا، جواهر و سنگ های قیمتی مطلع هستم، چرا که در گذشته خودم هم طلا و جواهرسازی می کردم و قابلیت های این حرفه را کاملا می شناسم.

رییس محترم بانک مهر امام رضا (ع) اضافه کرد: در صورتیکه شرکت گوهرنشان طرح توجیهی مناسبی برای ترویج این هنرصنعت به بانک ارائه دهد امکان حمایت و تخصیص تسهیلات به علاقمندان کارجو فراهم است.

حمید علیمردانی طرح کسب و کار تدوین شده توسط گوهرنشان را به رویت ریاست محترم بانک رساند و جنبه های مختلف آن را برای ایشان شرح داد.

جناب دکتر نوراله زاده  نیز ضمن ابراز رضایت از نحوه تدوین طرح فوق به علیمردانی گفت: با توجه به سیاست های اشتغال زایی و کارآفرینی اخیر کشور آمادگی هرگونه همکاری در چهارچوب مقررات را با شرکت های پشتیبان دارند و قرار شد ادامه مذاکرات در جلسات آتی توسط مدیر شرکت گوهرنشان پیگیری گردد.

تعداد نفرات بازدید کننده : 269
 نظر خود را اضافه نمایید