نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 230
بازدید هفته 8903
بازدید ماه 22244
بازدید کل 121025616
نفرات آنلاین 56
آی پی شما 34.229.126.29

اخبار

اولین همایش معرفی طرح ملی توسعه آموزشهای هنر – صنعت تراش سنگ های قیمتی و ساخت زیورآلات، برگزار گردید.


اولین همایش معرفی طرح ملی توسعه آموزشهای هنر – صنعت تراش سنگ های قیمتی و ساخت زیورآلات، روز پنج شنبه 24/07/93 از ساعت 9.30 الی 13 در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار گردید.

جناب آقای دکتر پرند معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش سازمان فنی و حرفه ای کشور، اولین سخنران همایش بودند. دکتر پرند ضمن خیر مقدم به مدعوین، فرصت بوجود آمده را موقعیتی استثنایی دانستند و به شرح مزایای اجرای اینگونه مدل ها پرداختند.

رئیس سازمان آموزش سازمان فنی و حرفه ای کشور اضافه کرد: در مطالعات و بازدید های به عمل آمده در فنی و حرفه ای کشور هایی چون هند که در صنعت تراش سنگ های قیمتی در چند سال اخیر به جایگاه بسیار خوبی دست یافته اند نیز مشابه این گونه طرح ها اجرا شده بوده است.

دومین سخنران همایش معرفی طرح ملی توسعه آموزشهای هنر – صنعت تراش سنگ های قیمتی و ساخت زیورآلات، جناب مهندس زندی نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی ایران بود. زندی در خلال بیانات خود به پتانسیل اشتغال زایی در صنعت تراش سنگ های قیمتی پرداخت و گردش مالی سال گذشته این صنعت را معادل 700 میلیارد دلار اعلام کرد.

نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی ایران گفت: با توجه به معادن و ذخایر موجود در کشور ایران و همچنین کشورهای همسایه، در صورتی که طرح ملی توسعه آموزشهای هنر – صنعت تراش سنگ های قیمتی و ساخت زیورآلات، در کشور ایران به خوبی اجرا شود، اشتغال زایی و ارزآوری قابل توجه ای را برای اقتصاد کشور در بر خواهد شد.

منصور زندی افزود: اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی ایران آمادگی خود را در حمایت از شرکت کنندگان در این طرح اعلام داشت و گفت اتحادیه در برگزاری نمایشگاه ها، اعزام هیئت های تجاری و صدور کارت های عضویت می تواند به شرکت کنندگان در طرح خدمات بدهد.

حمید علیمردانی به عنوان میزبان همایش و آخرین سخنران، ضمن خیر مقدم به حاضران و تشکر ویژه از مسوولین به خصوص جناب دکتر پرند، به لحاظ زحمات بی دریغ شان در اجرایی شدن این طرح، ابتدا از شرایط لازم برای رقابتی شدن قیمت ها گفت و 3 اصل تهیه مواد اولیه ی به قیمت، تولید با کیفیت جهانی در پروسه زمانی کوتاه و اهمیت نحوه عرضه تولیدات را برای علاقمندان به شرکت در طرح تشیح کرد.

مدیر مجموعه گوهرنشان، در ادامه حاضران را به تماشای کلیپ تصویری مربوط به شرایط اشتغال در این حوزه و آشنایی با محیط کارگاه و تجهیزات مورد نیاز دعوت کرد. پس از پایان فیلم آموزشی مذکور، حمید علیمردانی با اجرای پاورپینت معرفی طرح ملی  توسعه آموزشهای هنر – صنعت تراش سنگ های قیمتی و ساخت زیورآلات، به تشریح جزئیات اجرای طرح پرداخت.

مجری طرح ملی توسعه آموزشهای هنر – صنعت تراش سنگ های قیمتی و ساخت زیورآلات، در خصوص نحوه دریافت تسهیلات صندوق مهر امام رضا (ع) گفت: تسهیلات مصوب 8 میلیون تومان با کارمزد 4% و 6 ماه تنفس در پرداخت اقساط میباشد. که مبلغ 6 میلیون آن در مرحله اول برای خرید تجهیزات، آموزش و توانمند سازی، مواد اولیه و مصرفی پرداخت و 2 میلیون باقیمانده پس از پایان آموزش و به عنوان سرمایه در گردش واریز خواهد شد.

علیمردانی افزود: کلیات زمانبندی طرح 5 سال است که 6 ماه آن برای دوران آموزش و 4.5 سال باقیمانده بابت سرمایه در گردش خواهد بود. حمید علیمردانی خاطرنشان کرد علاقمندان به ثبت نام و شرکت در طرح فوق میتوانند با مراجعه به سایت زیر ثبت نام کنند و یا با شماره های 88943640 و 88936080 اقدام نمایند. www.ggia.ir

تعداد نفرات بازدید کننده : 240
 نظر خود را اضافه نمایید