نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 397
بازدید هفته 9070
بازدید ماه 22411
بازدید کل 121025783
نفرات آنلاین 65
آی پی شما 34.229.126.29

اخبار

عملکرد گوهرنشان در استان تهران و اجرای طرح ملی توسعه آموزشهای هنر-صنعت تراش سنگ های قیمتی


گزارش عملکرد گوهرنشان در استان تهران

در راستای اجرایی شدن طرح ملی توسعه آموزشهای هنر-صنعت تراش سنگ های قیمتی و ساخت زیورآلات

1. دومین همایش معرفی طرح ملی توسعه آموزشهای هنر- صنعت تراش سنگ های قیمتی و ساخت زیورآلات، در استان تهران و با حمایت ویژه جناب دکتر کوروش پرند، معاون وزیر و ریاست محترم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در تاریخ 24/7/93 ساعت 9 الی 13 تعیین گردید و اقدامات لازم برای فراخوان آن انجام گرفت.

2. طبق برنامه قبلی همایش استان تهران در تاریخ مقرر برگزار گردید. دکتر کوروش پرند، معاون وزیر و ریاست محترم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، منصور نامدار زندی، نماینده اتحادیه طلا، جواهر ایران و حمیدرضا علیمردانی، مدیر مجموعه گوهرنشان از شاخص ترین سخنرانان این همایش بودند.

3. با توجه به پوشش خبری همایش تهران و اطلاع رسانی آن از طریق رسانه های تصویری سراسری کشور، علاقمندان با مراجعه به سایت گوهرنشان به صورت گسترده اقدام به ثبت نام نمودند.

خاطر نشان می شود، بعد از پخش خبر همایش مذکور، که پنجشنبه مورخ 24/07/ 93 در اخبار ساعت 21 شبکه 1 سیما پخش شد، تا شنبه ساعت 9 حدود 3 هزار نفر در سامانه الکترونیکی سایت گوهرنشان (www.ggia.ir) ثبت نام نموده بودند.

4. با توجه به استقبال گسترده علاقمندان به شرکت در طرح ملی اشتغال خانگی در هنر- صنعت تراش سنگ های قیمتی و ساخت زیورآلات، متقاضیان به ترتیب و در دسته های 50 تایی در سانس های مختلفT به دفتر مرکزی گوهرنشان دعوت و ضمن نمایش فیلم و معرفی نحوه اجرای طرح، همانند همایش اولیه، البته در مقیاس کوچکتر، برای متقاضیان فراهم گردید.

در پایان هر همایش بین علاقمندانی که با تماشای فیلم آموزشی و اطلاع از جزییات طرح برای تصمیم گیری در شرایط مناسبی بودند، فرم های درخواست حضور در طرح، توزیع گردید.

5. در مرحله بعد متقاضیانی که فرم درخواست شرکت در طرح ملی اشتغال خانگی در هنر- صنعت تراش سنگ های قیمتی و ساخت زیورآلات را تحویل داده بودند، به نوبت به کارگاه تراش سنگ های قیمتی گوهرنشان، دعوت و به مدت 10 دقیقه در حضور استاد و ارائه توصیه های لازم، فرصت انجام کارعملی تراش سنگ ها را پیدا نمودند، که نمونه کار آن ها نیز به عنوان اولین کار در فرم ارزیابی ایشان الصاق گردید. استاد نیز پس از پایان تراش کاری متقاضی، نسبت به توانایی وی و نمونه انجام شده، نمره او را روبروی نمونه کار الصاق شده، ثبت می نمود.

6. در پایان فرآیند ارزیابی، هر متقاضی حدود 5 دقیقه به دفتر مدیریت گوهرنشان رفته و در مصاحبه حضوری، از نظر سابقه کاری، توانایی ها و تجربه های و انگیزه افراد، مورد سنجش قرار می گرفتند. مدیریت گوهرنشان، با توجه به نمونه کار الصاق شده، نمره استاد، مصاحبه حضوری، توانایی ها و سابقه کاری، امتیاز کلی متقاضی را وارد می نمود، که این نمره پذیرش یا عدم پذیرش متقاضی را به دنبال داشت.

7. پذیرفته شدگان در طرح ملی اشتغال خانگی در هنر- صنعت تراش سنگ های قیمتی و ساخت زیورآلات، بر اساس امتیازی که بدست آورده بودند، به نوبت، دعوت و جهت تشکیل پرونده و ارزیابی شرایط ضامن اقدام می نمودند.

8. خاطرنشان می گردد به منظور سهولت کار متقاضیان، طی جلسه ای فی مابین جناب دکتر شفیعی، ریاست صندوق مهر امام رضا (ع)ی استان تهران، و حمیدرضا علیمردانی، مدیریت گوهرنشان، پیشنهاد گردید که یک نفر نماینده، از صندوق مهر امام رضا (ع)، چند ساعت در روز در محل گوهرنشان حاضر و مشاوره لازم جهت تامین ضامن و شرایط صندوق را برای متقاضیان فراهم آورد، که طی این توافق یکی از کارشناسان صندوق هر روز بین ساعت 12 الی 16 در یکی از اتاق های گوهرنشان حاضر و پاسخگوی پذیرفته شدگان گردید.

9. طی این فرآیند برای مرحله اول حدود 500 نفر از 3 هزار متقاضی استان تهران، مورد ارزیابی قرار گرفتند که از بین 500 نفر فوق حدود 130 نفر موفق به قبولی در مرحله استعدادیابی گردیده و برای تکمیل پرونده تسهیلات، معرفی شدند.

سهمیه استان تهران 200 نفر است که طی زمان بندی گوهرنشان، در چند مرحله انجام و به صندوق معرفی می گردند.

تعداد نفرات بازدید کننده : 217
 نظر خود را اضافه نمایید