نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 1837
بازدید هفته 1837
بازدید ماه 32134
بازدید کل 121835778
نفرات آنلاین 24
آی پی شما 3.237.71.23

اخبار

حضور گوهرنشان در هفتمین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره و سنگ های ایران


هفتمین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره و سنگ های ایران/تهرا ن طبق برنامه قبلی، در تاریخ 23 الی 26 بهمن ماه 93 برگزار گردید.

گوهرنشان نیز طبق روال معمول هرساله، جزو غرفه دارن این نمایشگاه بود. از جمله خدمات معرفی شده توسط گوهرنشان در این نمایشگاه عبارت بودند از:

1. معرفی دوره های آموزشی

این بخش توسط دپارتمان آموزش گوهرنشان اجراشد که شامل معرفی دوره های مصوب سازمان آموزش فنی و حرفه ای ، معرفی طرح ملی اشتغال خانگی در هنر-صنعت تراش سنگ های قیمتی و ساخت زیورآلات، معرفی طرح مکمل آموزش و اشتغال گوهرنشان بود.

طرح های مذکور به منظور تشویق و هموارکردن مسیر ورود علاقمندان برای آموزش و اشتغال در هنر-صنعت طلا، جواهر و سنگ های قیمتی طراحی گردیده است.

معرفی منابع آموزشی همچون کتاب های تخصصی و فیلم های آموزشی تخصصی از دیگر خدمات معرفی شده توسط دپارتمان آموزش گوهرنشان بود که البته بسیار هم مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.

2. نمایش تولیدات گوهرنشان با طراحی ایرانی اسلامی

تولیدات گوهرنشان که مشتمل بر انواع انگشتر، آویز، نیم ست، سرویس و ... بود

این مصنوعات در دو بخش جداگانه به نمایش گذاشته شده بود

بخش طلا و جواهر 

بخش نقره جات

تولیدات فوق اغلب بر اساس نماد های باستانی و ایرانی اسلامی طراحی شده بودند و از این رو نظر بازدیدکنندگان زیادی را جلب می نمودند. 

3. سنگ های قیمتی تراش خورده

با توجه به تنوع تراش سنگ های قیمتی که اغلب نیز با مدرن ترین متدهای امروز دنیا طراحی و اجرا شده بودند ، نوع و کیفیت تراش این سنگهای قیمتی علاوه بر بازدیدکنندگان، مورد توجه فعالین و دست اندرکاران صنفی نیز قرار گرفته بودند.

آقایان معرفت پوربابا و کورش گوهربین از بزرگان و پیش کسوتان صنف طلا و جواهر بودند که از غرفه گوهرنشان بازدید به عمل آوردند.

جناب آقای کورش گوهربین، رئیس اسبق اتحادیه طلا و جواهردر بازدید از غرفه گوهرنشان، ضمن قدردانی از زحمات مدیریت گوهرنشان، به حمیدعلیمردانی پیشنهاد داد تا ضمن ادامه فعالیت های قبلی، اقدامات لازم در خصوص تراش الماس در ایران را در دستور کار خود قرار دهد.

حمیدرضا علیمردانی که در گذشته چندسالی با جناب کورش گوهربین همکاری داشته ، در این خصوص گفت ، آقای کورش گوهربین علاوه بر این که از پیشکسوتان بسیار ارزنده صنف و صنعت طلا وجواهر هستند، در زمان تصدیشان در سمت ریاست اتحادیه طلا و جواهر خدمات ارزنده ای را برای این هنر صنعت کشیده اند.

حمید علیمردانی اضافه نمود؛ کورش گوهربین حق استادی بر گردن من دارند و در سالهای همکاری با ایشان درس های فراوانی از ایشان  آموخته ام. مدیرعامن گوهرنشان افزود ایده اولیه نوشتن کتاب آموزش هنر گوهرنشانی (مخراجکاری) در سال های حدود 77 الی 78 توسط کورش گوهربین در ذهن من متولد شد که این امر در ادامه منجر به چاپ کتاب سه جلدی گوهرنشانی و تدوین 7 رشته دانشگاهی درحوزه طلا و جواهر گردید.

تعداد نفرات بازدید کننده : 425
 نظر خود را اضافه نمایید