نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 276
بازدید هفته 8949
بازدید ماه 22290
بازدید کل 121025662
نفرات آنلاین 74
آی پی شما 34.229.126.29

اخبار

مراسم افطاری پیشکسوتان طلا و جواهر


بیا تا قدر یکدیگر بدانیم           مراد هم براریم ار توانیم

 

     به برکت ماه مبارک رمضان وهمت یکی از بزرگواران هم صنفی تقدیر گردید که عده ای از پیشکسوتان صنعت طلا و جواهر گرد یکدیگر جمع شده و یادی از گذشته نمایند که در ادامه گزارش آن را به حضورتقدیم می نمایم.

          جناب رضا مقاره ای که یکی از گوهرنشانان (مخراجکاران) پیشکسوت صنعت طلا و جواهر به حساب می آید، در یکی از شبهای ماه مبارک رمضان، تعدادی از همکاران و پیشکسوتان این صنعت را به صرف افطار و شام دعوت نمودند. این مراسم در محیطی بسیار صمیمی و دوستانه برگزارگردید و فارق از هرگونه تجمل گرایی بود، البته میهمانان شاخصی همچون استاد اسماعیل تهرانی (ملقب به  اسمال تهرانی) استاد عزت اله فرهانی (ملقب به عزت نظری)، استاد نجومی، استاد رستمی و همچنین استاد مرتضی سلطانی مسئول انجمن اسلامی بازار و استاد حمیدرضا علیمردانی رئیس انجمن گوهرنشانان طلا و جواهر نیز در این مراسم افطاری حضور داشتند. لازم به ذکر است که مراسم فوق چند سالی است به طور منظم با همت و هدایت استاد مغاره ای برگزار می گردد.

     قبل از اذان مغرب مراسم دعا خوانی به جا آورده شد. در هنگام صرف افطار، فضایی بسیارصمیمی بر محیط حاکم بود و پس از آن بزرگترها از خاطرات و گذشته صحبت می کردند.

          قبل از شام استاد مرتضی سلطانی که مسئول انجمن اسلامی بازار هم می باشند، نام برخی از پیشکسوتانی که  سالهای پیش در این مراسم و مشابه آن حضور داشتند و امسال جای آنها بین ما خالیست و به دیار حق شتافتند  را خواند و همگی با خواندن فاتحه وطلب مغفرت از درگاه پروردگار یادشان را گرامی داشتیم.

          حمیدرضا علیمردانی ، رئیس انجمن گوهرنشانان طلا و جواهر که در جمع مدعوین حضور داشت، در این خصوص گفت: این گونه مراسم باعث کم شدن فاصله بین همکاران و انتقال تجربه از نسل های گذشته به همکاران جوان می گردد. لذا باید جوانان فرصت را غنیمت شمرده و از تجربیات پیشکسوتان کمال استفاده را بنمایند.

علیمردانی اضافه کرد: این چهره های مهربان و چروکیده که امروز به گرد یکدیگر جمع شده اند و از آنها به عنوان پیشکسوت نام می بریم، روزی ستون های استوار صنعت طلا و جواهر کشور بوده اند و امروز باید به شکل ویژه و خاص از انها تجلیل گردد و همچنین مشکلات آنها به شکلی که در شان یک استاد کار است مرتفع شود. اما متاسفانه تشکلهای موجود در صنعت طلا و جواهر، ارگانهای دولتی و غیره دولتی مرتبط و مسئولین کشوری، قدری از این مهم غافل شده اند و گوی به کل این عزیزان را فراموش کرده اند و سالهاست که دیگر کسی حالی از آنه نمی پرسد و این ادامه این رویکرد، به هیچ عنوان به نفع صنعت طلا و جواهر ایران اسلامی نخواهد بود.

رئیس انجمن گوهرنشانان طلا و جواهر ابراز امیدواری کرد که با تغییر رویکرد فعلی و توجه همه جانبه مسئولین و دست اندرکاران به این قشر از جامعه، علاوه بر انتقال تجربیات این اساتید محترم به نثل جوان، شرایط ابتدائی رفاه این بزرگواران نیزمد نظر قرارگیرد. چرا که خیلی از این صنعتگران حتی فاقد بیمه درمانی، بازنشستگی و شرایط مشابه می باشند و امروزه با توجه به بالا رفتن سن این بزرگواران و شرایط اقتصادی موجود، ایشان با مشکلات فراوانی روبرو هستند.

          در نهایت همه مدعوین پس از صرف شام و گرفتن عکسهای یادگاری که زحمت آن را آقای سعید نظری فرهانی پسر استاد عزت اله فرهانی برعهده داشت به سمت استاد مغاره ای رفته و ضمن قدردانی از زحمات ایشان، محل مورد نظر را ترک کردند.

امیدوارم اینگونه گردهمائی در صنعت طلا و جواهر بیشتر از پیش باشد.

تعداد نفرات بازدید کننده : 195
 نظر خود را اضافه نمایید