نرخ طلا و سکه

نماد الکترونیک

 

logo-samandehi

آمار بازدید

امروز :
بازدید روز 773
بازدید هفته 10693
بازدید ماه 28901
بازدید کل 122175950
نفرات آنلاین 37
آی پی شما 3.227.235.183

اخبار

گزارش اعزام هیئت تجاری طلا و جواهر ایران به نمایشگاه طلا و جواهر کشور ترکیه


هیات تجاری طلا و جواهر ایران در تاریخ 21 الی 28 مارچ (1 الی 8 فروردین ماه) به دعوت اتحادیه طلا و جواهر ترکیه به این کشور اعزام شد

برای اطلاع از جزئیات گزارش اینجا کلیک کنید

حدود یک ماه قبل از برگزاری پنجمین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره، سنگهای قیمتی ماشین آلات و مشاغل وابسته ی ایران، دو نفر از اعضای اتحادیه طلا و جواهر ترکیه به نمایندگی از صنعت طلا و جواهر کشور ترکیه و با هماهنگی قبلی حضورا، به محل اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سنگهای قیمتی ایران مراجعه نموده و رسما از اتحادیه طلا و جواهر ایران دعوت نمودند که هیات مدیره و اعضای اتحادیه از نمایشگاه طلا و جواهر فروردین ماه ترکیه، دیدن به عمل آورند.

حاضران در این جلسه را آقایان عبادالله ولی، حمید فرخی نیا، حمید علیمردانی، سعدالله بهمنش و  اسفندیار سیفی، به نمایندگی از اتحایه ایران و آقایان ولکان ادوکان و شیرزاد به نماینگی از اتحادیه ترکیه تشکیل می دادند.

در این جلسه جناب ولکان ادوکان که نائب رئیس اتحادیه ترکیه نیز بود به طور رسمی اعلام نمود که اتحادیه ایران می تواند به طور رسمی تعدادی از اعضای خود را برای بازدید از نمایشگاه         21 الی 24 مارچ (1 الی 4 فروردین) اعزام نماید که در اینصورت اتحادیه ترکیه تسهیلات ویژه ای از قبیل فراهم نمودن محل اقامت و سرویس رفت و برگشت به نمایشگاه برای تجار ایرانی فراهم خواهد نمود.

در طی جلسه جناب فرخی نیا عضو هیئت مدیره اتحادیه ایران، قوانین و مقررات مربوط به واردات و صادرات مصنوعات طلا و جواهر، و همچنین ماهیت تولیدی صادراتی بودن اتحادیه ایران را برای نمایندگان کشور ترکیه شرح دادند و گفتند در صورتیکه امکان اعزام اعضای اتحادیه به آن کشور میسر گردد، با نگاه به صادرات به ترکیه خواهد بود.

در همین راستا جناب علیمردانی از شرایط همکاری های آموزشی بین دو اتحادیه  سوال کردند که در پاسخ، جناب ولکان اعلام نمودند موسسات معتبر دنیا همچون موسسه جواهرشناسی اچ آر دی بلژیک و جی آی ای آمریکا در ترکیه نمایندگی داشته و امکان همکاری های متقابل دور از ذهن نخواهد بود. لذا مقرر گردید آقای علیمردانی و ولکان به طور جداگانه این شرایط را بررسی و در صورت نیاز اقدامات لازم صورت گیرد.

جناب محمد ولی در جمع بندی مطالب اعلام کرد در حال حاضر تولیدکنندگان ایران از شرایط و امکانات خوبی برخوردارند که در صورت فراهم شدن سفارش، امکان تولید با کیفیت جهانی و اجرت تمام شده بسیار مناسب تر از قیمت جهانی وجود دارد و در پایان با توجه به در پیش بودن نمایشگاه 26 الی 29 بهمن ماه در ایران و مشغولیت بیش از حد جناب آقای مسعود عطاریان مسئول کار گروه نمایشگاه های اتحادیه، مقرر شد جناب آقای علیمردانی به نمایندگی از اتحادیه ایران شرایط اعزام را بررسی و در صورت مثبت بودن، اقدامات لازم برای اعزام هیئت تجاری به ترکیه را انجام دهند.

با توجه به دعوت رسمی اتحادیه طلا و جواهر ترکیه از اتحادیه طلا و جواهر ایران و ارزیابی مثبت مدیر اجرایی اعزام، مقرر شد هیئت تجاری صنعت طلا و جواهر ایران برای بازدید از نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر ترکیه در تاریخ 21 الی 24 مارچ (1 الی 4 فروردین ماه 92) اعزام گردند.

در همین راستا حمید علیمردانی به عنوان نماینده اتحادیه طلا و جواهر ایران و مدیر اجرایی اعزام هیئت تجاری ایران به ترکیه معرفی و پس از مذاکرات لازم با طرف ترکیه ای، فراخوان و ثبت نام برای اعزام هیئت تجاری ایران به ترکیه اعلام گردید.

علاقمندان به حضور و بازدید از نمایشگاه بین المللی ترکیه در قالب هیئت تجاری طلا و جواهر ایران ثبت نام نموده و پس از تکمیل فرم های مربوطه، این فرم ها توسط مدیر اجرایی هیئت به مسئولین ذی ربط در سفارت ترکیه تحویل گردید.

طبق برنامه ریزی های به عمل آمده، مقرر شد اتحادیه طلا و جواهر ترکیه هتل 5 ستاره Holiday in را به عنوان محل اقامت تجار ایرانی در نظر گیرد. پس از ثبت نام و مشخص شدن تاریخ رزرو هتل و غیره، تیم اجرا اقدام به تهیه بلیط نمود. چند روز قبل از تاریخ حرکت، نفرات اعزامی به اتحادیه دعوت و توسط اعزای هیئت مدیره، کارگروه نمایشگاه ها و مدیریت اجرایی هیئت، برنامه های سفر، اهداف و دیگر نکات ضروری برای کل گروه تشریح گردید و به سوالات حاضران نیز پاسخ داده شده و مقرر شد همه افراد گروه 2 ساعت قبل از پرواز در محلی مشخص در فرودگاه امام خمینی حضور به هم رسانند.

هیئت تجاری مذکور به مقصد استانبول اعزام گردید. هنگام رسیدن به فرودگاه آتاترک استانبول، فرستادگان اتحادیه ترکیه به پیشواز هیئت اعزامی ایرانی آمده و از فرودگاه تا هتل، تجار ایرانی را همراهی نمودند.

مسئولین اتحادیه طلا و جواهر ترکیه، به منظور سهولت تردد تجار ایرانی به نمایشگاه، سرویس رفت و برگشت به نمایشگاه را تدارک دیده بودند که هر روز در ساعت مقرر برای انتقال تجار ایرانی ارائه خدمات می نمود.

برنامه کاری هیئت بر این منوال بود که هر روز صبح همه باهم با سرویس ویژه نمایشگاه به نمایشگاه رفته و هر یک از اعضاء بنا بر تخصص و فعالیت خود، اقدام به بازدید از زوایازی مختلف نمایشگاه  می نمودند و مقرر بود همه اعضاء راس ساعت 17 در محلی مشخص به گرد یکدیگر جمع شده و با هم برای برگشت به هتل سوار سرویس شوند.

در طول روزهای نمایشگاه جلسات زیادی بین اعضای اعزامی و تجار ترکیه ای برگزار می گردید و هر شب در لابی هتل  اعضا، دستاوردهای یکدیگر را در اختیار هیئت قرار می دادند و اگر نکته قابل توجهی توسط یکی از اعضا به نظر می رسید روز بعد دیگر اعضا نیز امکان بررسی آن را داشتند.

یکی از جلسات قابل توجهی که می توان از آن نام برد جلسه آقایان حمید فرخی نیا، مسعود عطاریان، منوچهر جنتی نیا ، حمید علیمردانی  و داود آدینه به عنوان نمایندگان اتحادیه ایران با مسئولین برگزاری نمایشگاه طلا و جواهر ترکیه بود که در محل نمایشگاه برگزار گردید.

در این جلسه گر چه زمان کوتاه بود اما مطالب قابل توجهی مطرح گردید که ویژه ترین پیشنهاد اتحادیه ایران را مشارکت سرمایه گذاران ترکیه برای تولید مصنوعات در کارخانه های ایرانی بود که مد نظر ایشان نیز قرار گرفت و مقرر شد پیشنهاد فوق در قالب نامه ای مکتوب به اتحادیه ترکیه ارسال گردد.

از دیگر جلسات مهم در نمایشگاه فوق، جلسه هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر ایران با مسئولین نمایندگی موسسه آموزشی جواهر شناسی بین المللی HRD بود که در این جلسه نیز بسته پیشنهادی اتحادیه ایران به این موسسه جهت همکاری های دو جانبه بسیار قابل توجه مسئولین این موسسه قرار گرفت.

در حین بازدید از نمایشگاه نیز تعدادی از همکاران به اتفاق یکدیگر به بخش ماشین آلات و ابزارهای به نمایش گذاشته رفته و به اتفاق هم تکنولوژی روز را مورد بررسی قرار می دادند که در تصمیم گیری و شناخت دانش روز صنعت طلا و جواهر بسیار موثر بود.

در مجموع فضای نمایشگاه مثبت و شرایط میزبانی خوب ارزیابی گردد. پس از پایان روزهای نمایشگاه و در روز آخر اعضاء هیئت تجاری به اتفاق یکدیگر هتل را ترک کرده و با توجه به تهیه بلیط، اعضای اعزامی به دو گروه تقسیم شدند و توسط دو اتوبوس که اتحادیه ترکیه تدارک دیده بود عده ای به سمت فرودگاه و عده ای دیگر به سمت هتل جدیدشان انتقال داده شدند.

اعضا هیئت مدیره اتحادیه که برای بررسی بیشتر و برگزاری جلسات و بازدیدهای در نظر گرفته چند روزی بیشتر در شهر استانبول مانده بودند در هتل جواهر استقرار یافتند و در طول اقامت ضمن برگزاری جلسات متعدد با تجار ترکیه، از شهرک طلا و جواهر ترکیه نیز باز دید کردند.

حمید علیمردانی ضمن بازدید از موسسه جواهر شناسی HRD در ترکیه، جلسه ای در خصوص همکاری های بیشتر و برنامه ریزی های آتی با نماینده این موسسه برگزار نمود.

در انتهای جلسه، نماینده HRD گواهی نامه های شرکت کنندگان در سمینار 28/11/91 را به آقای علیمردانی تحویل و قرار شد ایشان به نمایندگی از این مؤسسه مدارک فوق را تحویل شرکت کنندگان ایرانی نماید. 

نکته قابل توجه آن بود که نماینده موسسه جواهرشناسی اچ آر دی بلژیک، خبر برگزاری سمینار بهمن ماه ایران را، در مجله هایی که در نمایشگاه ترکیه توزیع می شد منتشر کرده بود و همزمان با تحویل گواهی نامه ها، چند نمونه از آنها را به آقای علیمردانی دادند و به نیکی از آن یاد می کردند.

تعداد نفرات بازدید کننده : 675
 نظر خود را اضافه نمایید